Urla Karantina Adasından 4 Fotoğraf

by • 22 Temmuz 2009 • Fotoğraf, Gezi-SeyahatComments (4)1747

Urla Karantina Adası diğer adıyla Hastane Adası aslında insanlık tarihinin 5000 yıllık izlerini taşımaktadır . Çok çeşitli kültür ve medeniyetlere ev sahipliği yapan Karantina Adası , adından anlaşılacağı üzere 4 tarafı denizlerle çevrili İzmir Körfezinde anakara ile bağlantısı olan ve Cumhuriyet döneminde ağaçlandırılan en güzel iklime sahip tek adadır .

Ana karaya yaklaşık 600 metrelik taş dolgu yol ile bağlanan adamız 320 dönümlük yüzölçümüne sahip Hastanemizden başka “Hudut ve Sahilleri Sağlık Koruma Yeri Müdürlüğü” ile sadece yaz dönemlerinde faaliyet gösteren , Sağlık Bakanlığı Sosyal Tesisleri Müdürlüğü’nüde üzerinde taşımaktadır .

Urla Devlet Hastanesi sitesinin tarihçesi bölümü böyle diyor . Belki de Türkye’nin en güzel doğası içinde bulunan bu hastanenin bulunduğu adadan (ki yarım ada oldu) 4 fotoğrafı sizlerle paylaşalım =) Her iki tarafı da deniz olan bu ince yolda adaya ulaşmak çok farklı bir güzellik . Yolu düşenlere tavsiye edilir =)

Hemen başlığı güncelleyim bu alttaki fotoğrafta bugün çekildi tarafımca =)

Adanın uzaktan bir görüntüsü . Adanın kara ile bağlantısı çok net çıkmamış cep telefonundan çekildiği için ancak üstteki fotoda da görüldüğü gibi ada , karaya yol ile bağlı .

Paylaşsana :)
Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+
Pin It

4 Responses to Urla Karantina Adasından 4 Fotoğraf

 1. hakan_ diyor ki:

  ilk defa duydum burayı. güzel bi yere benziyo;)güzel bi paylaşım.

 2. galip diyor ki:

  Sahil kısmıda vardır buranın . Girşi ücretli diye hatırlıyorum ama gayet güzeldi

 3. Cefe diyor ki:

  Haklısınız var ancak bildiğim kadarı ile şu sıra kapalı plaj kısmı

 4. GöZdEcAn diyor ki:

  şu yere her baktığımda hayran kalıyorum gerçekten çok hoşuma gidiyor burayı farketmemi sağladığın için teşekkür ederim cefe :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
Yorumlari Spamlardan ayirmak icin Resimdeki Kelimeyi Bos Alana yazin. Click on the picture to hear an audio file of the word.
Click to hear an audio file of the anti-spam word